Podporujeme

NUTRILOVE BRNIŠŤSKÝ PŮLMARATON 2018

5. ročník Brnišťského půlmaratonu se uskutečnil v sobotu 28.4.2018 v přírodním areálu Lesní zátiší na okraji Brniště, kde měly jednotlivé běhy start a cíl. Závod probíhal za krásného slunečného počasí a akce se zúčastnilo 567 startujících sportovců. Trasa závodů vedla vesnicí Brniště, Stezkou hastrmanů, okolo rybníků, lesem, po obecních, polních i lesních cestách.

Na ručně měřených tratích, od kategorie dětí, přes veřejný běh až po veterány, bojovalo o umístění na stupních vítězů ve své kategorii 230 běžců. Na čipově měřených tratích se pak od startu až po cíl probojovalo celkem 337 sportovců, z nichž 128 na čtvrt maratonu, 122 na půlmaratonu, 68 ve štafetách a 19 v nordic walking závodu.

Nutrilove-Brnišťský-půlmaraton-2018---medaile

Nejrychlejším mužem na půlmaratonu byl Petr Cmunt s časem 1:19:53, nejrychlejší ženou pak Zuzana Rusínová s časem 1:30:38.

Kromě závodů pro malé i velké sportovce byla na akci velká spousta stánků s občerstvením, pro děti také dětský koutek, tvořivé dílny, skákací hrad a další. I Nutrilove byl na akci se svým promo stánkem, kde mohli návštěvníci dostat vzorek krmiva na vyzkoušení a někteří psí návštěvníci neváhali ochutnat přímo na místě.

Nutrilove Brnišťský půlmaraton 2018 byl velmi úspěšnou akcí a ač nebyly překonány rekordy z loňského roku v jednotlivých závodech, akci navštívilo historicky nejvíce lidí a všichni si akci užili.